Martina Moličová

Martina_Moulicova

MAJITELKA KREATIVNÍ KAVÁRNY – TVOJE DÍLNA

motto: „…nechat věci plynout a zároveň se snažit s odvahou přijímat výzvy a příležitosti, které život přináší“

   

 

Kdo jste?

Jsem Martina Moličová, majitelka kreativní kavárny Tvoje dílna v Pardubicích.

Čím se profesně zabýváte?

V centru Pardubic provozuji kavárnu a tvůrčí dílnu v jednom www.tvojedilna.com. Pod tím se skrývá spousta profesí – baristka, grafička, personalistka, lektorka.

Co přináší vaše práce druhým?

Věřím, že moje práce přináší druhým především radost, odpočinek a příjemné zážitky při tvoření.

Co Vám osobně dělá radost?

Osobně mi každý den dělá radost, když v kavárně Tvoje dílna vidím spokojené návštěvníky, kteří se navíc vracejí. Obrovskou radost mi dělají také situace, kdy někdo přijde na kurz a odchází ohromený tím, co sám dokázal.

Co pro Vás znamená úspěch?

Tvoje dílna je uskutečněným snem a v dubnu 2016 oslaví druhé narozeniny. Za největší úspěch považuji právě to, že jsem se odhodlala svůj sen proměnit v realitu a že je projekt životaschopný.

Jaké Vaše vlastnosti Vám pomohly k úspěchu?

Trpělivost, odvaha udělat krok do neznáma.

Co vás motivuje?

Motivuje mě vnitřní touha dělat věci dobře a samozřejmě i pozitivní ohlasy okolí.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Plán je nadále se s péčí věnovat svému podnikání. Rozvíjet to fungující a postupně vychytávat mouchy. Ráda bych se do budoucna více zaměřila na spolupráci s firmami.

Vzkaz ostatním ženám?

Důvěřujte si, nebojte se změny. Najde se spousta lidí, kteří vás budou odrazovat i od záměrů, které se nakonec ukážou jako životaschopné. Na druhou stranu však nebuďte zaslepené a racionálně si vyhodnoťte příležitosti, ale i rizika.

1-1

PODNIKATELSKÝ PŘÍBĚH

Začal se psát začátkem roku 2014. Než jsem si šla vyřídit živnostenský list, strávila jsem tři roky na rodičovské dovolené s dcerou a současně prací pro občanské sdružení, zabývající se vzděláváním dospělých. Pět let, předcházejících narození dcery, jsem působila v kolínské automobilce jako personalistka. V lednu 2014 jsem se měla rozhodnout (vlastně již o pár měsíců dřív), zda se vrátím do původního zaměstnání nebo se pustím do realizace nápadu, který se mi na mysl vkradl zhruba rok před tím.

Odjakživa ráda tvořím a zkouším nové věci. Když jsem ale chtěla zkoušet náročnější techniky, objevila se často překážka v nedostupnosti materiálu, ceně nebo nedostačujícím prostoru v tehdejším bytě. A tak vznikl někdy začátkem roku 2013 nejdříve jednoduchý nápad. Spočíval v myšlence vytvořit místo, kde žádné tyto překážky nebudou existovat. Místo, kde budou dostupné všemožné pomůcky pro tvoření, široká škála materiálů, kde nebude nikomu vadit, že se roztahujete na jídelním stole nebo v obýváku. Vše bude připravené a budete mít možnost různého kombinování, svobodně. A tak se začala rodit Tvoje dílna.

Za osudové považuji setkání se spolužačkou z vysoké školy – Zuzkou Kubíčkovou, které jsem se s nápadem svěřila a ona se pro něj nadchla. Do příprav jsme se nakonec pustily ve dvou a společně pilovaly své představy o tom, jak by naše vysněné místo mělo vypadat a fungovat. Ke konceptu dílny – kterým to všechno začalo – se například v rámci tohoto procesu logicky Přidružila i kavárna. Osudových lidí jsem před i po otevření dílny potkávala a potkávám mnoho. Mnoho z nich mi v začátcích i nyní nezištně pomáhá, mnoho z nich mě seznámilo s dalšími lidmi, kteří přispěli svými zkušenostmi a schopnostmi k tomu, jaká je dílna nyní. Našla jsem několik opravdu dobrých přátel. Zuzku nakonec osud odvál z Pardubic zpátky do rodného Zlína a my se dohodly, že otevřeme každá svůj podnik. Moji dílnu ve Zlíně a Tvoji dílnu v Pardubicích.

Na začátku dubna 2014 se Tvoje dílna otevřela. Sen se stal skutečností! S hřejivým pocitem na srdci jsem poslouchala reakce lidí, kteří do dílny zavítali a vraceli se. Bylo to jako v pohádce! Zároveň ale také začalo velmi náročné období s ohledem na rodinu a starost o domácnost. Většinu času, včetně víkendů, jsem trávila buď v dílně nebo prací na počítači, a to dlouho do noci. Upřímně přiznávám, že by to bez tehdejší pomoci manžela a prarodičů nešlo. Ač po několika měsících časový nápor trochu polevil, stalo se bohužel to, co jsem si nepřála – celou nově nastalou situaci jsme s manželem nezvládli a nakonec se rozešli.

V současné době cítím ve svém podnikání určitý mezník – budeme mít za sebou dva roky fungování a říká se, že ty jsou potřebné ke stabilizaci. Určitě je potřeba i nadále pracovat na tom, aby u nás bylo návštěvníkům hezky a vraceli se. Zároveň bych se ráda vydala vstříc dalším příležitostem spojeným s oblastí, ve které působím – například se začít soustředit také na firemní klientelu, se kterou v tuto chvíli spolupracujeme pouze okrajově. Mám i další nápady, které bych ráda uvedla v život. Jsem však také maminka a proto musím vše pečlivě vážit i s ohledem na čas, který chci věnovat své dceři.

Pokud byste se mě zeptali, zda bych do toho všeho šla znova, pak říkám ANO. Dělám, co mě baví a zároveň to přináší i radost lidem okolo. Co víc si můžu přát?

_______________________________

OTÁZKA PRO VÁS:

Kdy naposledy jste si udělali čas pro sebe – na tvoření, na tanec, na odpočinek, na cokoli dalšího, co máte rádi?

_______________________________

CILE-dosaZENY_martina_molicova

 

Komentáře jsou vypnuty.