Nikola Šimíková

NikolaSimikova

STUDENTKA | MARKETÉRKA | CESTOVATELKA | SPORTOVKYNĚ

 motto: „Act like a lady, think like a boss.“

 

 

Kdo jste?

Jmenuji se Nikola Šimíková a pocházím z Pardubic. Jsem pracující 25letá studentka, milovnice cestování, dobrého jídla a ve volném čase hlavně sportovkyně.

Čím se profesně zabýváte?

Dokončuji magisterský program na Univerzitě Karlově, obor Mediální studia. Již při bakalářském studiu (Marketingová komunikace a PR) jsem začala pracovat v reklamě. Věnuji se sociálním sítím, content marketingu, BTL marketingu a events managementu.

Co přináší vaše práce druhým?

Moje práce pomáhá mým klientům zviditelnit sebe či své produkty nebo služby na trhu i v očích zákazníků.

Co Vám osobně dělá radost?

Když se klientovi líbí moje práce, posouvá ho dál a já za sebou vidím reálný výsledek svého snažení. Ve volném čase mi pak největší radost dělá cestování, objevování nových koutů světa, lidí i jídla a sport (běh, plavání, box a horské kolo).

Co pro Vás znamená úspěch?

Úspěch vidím v reálných produktech mé práce, ať už je to postavený stánek na veletrhu, napsaný článek na klientův web nebo dopsaná diplomová práce.

Jaké Vaše vlastnosti Vám pomohly k úspěchu?

Odhodlanost, vytrvalost, tvrdohlavost, nebojácnost a hlavně víra v sama v sebe. Dále schopnost a otevřenost učit se novým věcem, vystoupit ze své komfortní zóny a chňapnout příležitost za pačesy. Umět se donutit dokončit daný úkol a překonávat své vlastní limity.

Co vás motivuje?

Mou největší motivací je vidět se v budoucnu šťastná a hlavně být na sebe hrdá. Otočit se a říct si, „dobrá práce, za tu námahu, dřinu a úsilí to stálo“. Dále mě motivují příběhy úspěšných lidí.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Ráda bych jednou vedla reklamní agenturu v zahraničí a propojila ji s českou pobočkou. Chtěla bych vytvářet reklamu pro velké značky jako je Red Bull, Kofola nebo Coca Cola, značky, které jsou i mými love marks. Tohle všechno bych ráda dělala z pláže na Bali, proto se snažím přesunout na pole sociálních sítí, digitálního a content marketingu.

Vzkaz ostatním ženám?

Nebojte se riskovat, protože jen ty, které riskují, mohou něco získat! Vystupte ze svého domečku, vyrazte do světa a ukažte všem, co se ve vás skrývá. Svět potřebuje silné a nebojácné ženy, které si jdou za svým cílem!

1 2 4

MŮJ PŘÍBĚH

Už od malička jsem byla nazývána „sebevědomým a zvídavým děvčetem“ a věděla jsem, že když něco chci, musím si za tím jít a bojovat. Snažila jsem být premiantkou ve škole, dostala jsem se na práva, ale nakonec si zvolila obor Marketingová komunikace a public relations (MKPR) na Karlově univerzitě. Udělala jsem tu nejlepší věc v životě, protože tahle škola mi dala plno užitečných rad a hlavně spoustu kontaktů už na začátku kariéry. Nestudovali jsme žádné učebnicové definice, ale přednášeli nám profesionálové z reálného života. Proto jsem se do něj taky docela rychle sama pustila. Už při škole jsem začala pracovat jako stážistka v reklamních agenturách.

Cenné kontakty i zkušenosti přicházely a já se začala profilovat do reklamy. Byla jsem vybrána na semestrální studijní výměnný program do USA. Když jsem se vrátila plná nových vědomostí o tom, jak se dělá marketing v USA, věděla jsem, že reklama je to, čemu se chci v životě věnovat.  Ukončila jsem práva a místo toho nastoupila na full-time do agentury
organizující účast klientů na mezinárodních veletrzích, events management mě vždy bavil. Mezitím jsem po nocích psala bakalářskou práci a v květnu si odskočila odstátnicovat.

Poté jsem v rámci magisterského studia odjela na semestr do Německa a v srpnu 2015 jsem se vrátila ze semestru na univerzitě v Hong Kongu. Poznala jsem skvělé lidi, jiné kultury a hlavně to, že jsem schopna postarat se sama o sebe. Začala jsem si víc vážit toho, co mám doma a uvědomila si, že život v zahraničí člověka neskutečně změní, obohatí, posílí, posune dál. Po návratu jsem se vrátila k organizování veletrhů. Každý měsíc pracovně odlétám do jiného kouta světa na veletrh, čímž si zároveň plním cestovatelské sny. Do budoucna se chci věnovat on-line marketingu. Proto si dělám sobotní školu v Brně a po večerech malé on-linové projekty. Třeba to dotáhnu tak daleko, že budu jednou marketingový freelancer. Stačí se jen snažit a občas udělat něco víc, než co se očekává, věřit si a tím se pomalu přibližovat svému cíli.

Přiznávám se, že mi při tom všem nezbylo tolik času na osobní život, ale když vás naplňuje práce a sport, ani ho nepostrádáte. Ráda se posouvám pořád dál a objevuji své limity nejen v práci, ale i ve sportu. Z kilometru jsem se dostala na deset, na půlmaraton, až jsem v listopadu 2015 s vypětím všech sil dokončila svůj první maraton v Bangkoku. Nedávno jsem ve stopách taťky začala jezdit rallye. Je to adrenalin a je skvělé pozorovat pohledy mužů, když zpoza volantu závodního auta vystoupí žena. ϑ Všechno jde, stačí jen chtít a snažit se. Nezáleží na tom, kolik vám je let, i během pár let dokážete změnit svůj život a hlavně získat tolik zážitků, jako ti pohodlnější a bojácnější nemají za celý život. Žijeme jen jednou, tak si ten život užívejme plnými doušky.

_______________________________

OTÁZKA PRO VÁS:

Na co jste ve svém životě hrdý/á?

_______________________________

CILE-dosaZENY_naWEB_Nikola_Simikova

Komentáře jsou vypnuty.