Pavlína Pavlíčková

Pavlina_Pavlickova

KREATIVNÍ ŽENA

motto: „Změnit sami sebe můžeme pouze my. “

 

 

Kdo jste?

Žena, která se snaží přijímat výzvy.

Čím se profesně zabýváte?

Vyrábím šperky z FIMO hmoty. www.fimosperky-pp.cz

Co přináší vaše práce druhým?

Věřím, že mé výrobky, které podtrhují krásu každé ženy, přináší druhým radost.

Co Vám osobně dělá radost?

Přinášet radost ostatním.

Co pro Vás znamená úspěch?

Šťastná rodina, být spokojená sama se sebou, se svou prací a životem.

Jaké Vaše vlastnosti Vám pomohly k úspěchu?

Potřeba tvůrčí seberealizace, trpělivost, pečlivost, touha po změně.

Co vás motivuje?

Motivují mě úspěšní lidé, kteří si jdou za svým cílem.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Vzdělávat se, pracovat na vytváření stále nových trendů v oblasti šperků, dle vlastní fantazie.

Vzkaz ostatním ženám?

Ženy, nebojte se udělat první krok.

IMG_3673 foto_2 IMG_3655

MŮJ PŘÍBĚH

Už od dětství mě zajímalo tvoření. Škola, poté zaměstnání, rodičovská dovolená, opět zaměstnání. Po osmi letech v práci v administrativě, jsem zjistila, že potřebuji změnu. Potřebuji něco tvořit. Přemýšlela jsem, zda změnit práci nebo přidat alespoň nějaký koníček, který by mě uspokojoval po tvůrčí stránce. Baví mě balení dárků, občas i naši známí chtějí zabalit nějaký dárek pro určitou událost. Dále mě baví aranžování, např. na Vánoce vytvářím různé dekorace. Přesto mně stále něco chybělo. V roce 2013 jsem absolvovala vzdělávací projekt MATAPE a na koučování si zvolila téma „Práce“. Věděla jsem, že potřebuji vidět výsledek mé práce ihned. Na tréninku intuice jsem stále hledala to pravé, do čeho se pustit. Vnitřní hlas mně  napovídal, abych zkusila tvořit šperky, ale já jsem nechtěla slyšet. Později jsem bádala, co začít a opět mně přišlo na mysl tvoření tímto směrem. Nechtěla jsem slyšet, protože vím, že trh je přesycen tímto zbožím a v podstatě náušnice vyrábí každý druhý. Asi po roce byla moje touha po změně tak velká, že jsem začala poslouchat můj vnitřní hlas. Už dříve jsem slyšela o FIMO hmotě a vždy mě lákalo zkusit z ní tvořit. Ale znáte to, dvě děti, domácnost, peníze raději věnujete rodině. Když jsem však k narozeninám dostala poukaz od mé nejlepší kamarádky na nákup zboží v místním papírnictví, moje volba byla jasná. „Tímto Ti  Vlaďko děkuji k odstartování mé kariéry s Fimem“. Ihned jsem začala pracovat, i když ohlasy na práci s Fimem nebyly moc příznivé.

Mnohým se nedařilo vytvářet to, co by si představovali. Koupila jsem si strojek, který je nutný pro toto tvoření a okamžitě začala. Na internetu jsem našla videa, jak s Fimo hmotou pracovat. Našla jsem i  „Kurzy pro radost“, kde najdete různé druhy kurzů, ke kterým tíhnete. Zde jsem si pustila video s  Monikou Brýdovou. Její popisování krok po kroku mně moc pomohlo. Fimo je přesně, jak Monika řekla  „Kinder vajíčko pro dospělé, nikdy nevím, co z toho vznikne“ a to já můžu jen potvrdit. Bavilo mě tvořit, i když ze začátku velmi rozpačitě a neohrabaně. Vše jsem si vyčetla na internetu, něco vydedukovala, sledovala videa. Tvořila a tvořila vždyť „I cesta je cíl“. Vždy jsem se zájmem pozorovala své nové výtvory, ne proto, že by byly nějak perfektní nebo dokonalé, ale měla jsem ohromnou radost z toho, co jsem JÁ dokázala vytvořit. Později jsem si začala osvojovat různé techniky, některé více oblíbené, jiné méně.

Mezi prvními „kritiky“ byla moje rodina, přátelé a okolí. Na základě pozitivních ohlasů, jsem se rozhodla šperky prodávat. Po prvních prodejních trzích, jsem věděla, že chci pokračovat ve vyrábění. Založila jsem si živnostenský list a právě se pracuje na webových stránkách www.fimosperky-pp.cz. Postupně začínám dostávat různé nabídky k prodeji.  „Kam směřuje pozornost, tam jde energie, to roste“. Po letech přemýšlení a bádání, jsem konečně došla ke změně, která mně vyhovuje. Sice nevím, jakým směrem se toto mé podnikání bude ubírat, důležité ale je, že jsem spokojená teď. „Máš-li správný záměr, život tě podpoří“. Chci vzkázat ženám, „naslouchejte svému vnitřnímu hlasu a nebojte se udělat první krok“.

______________________________

OTÁZKA PRO VÁS

Co z rukodělné tvorby baví vás?

______________________________

CILE-dosaZENY_pavlina_pavlickova

Komentáře jsou vypnuty.